Vintage nábytek opředený desetiletími

Někteří lidé volí taktiku, že dokud něco slouží jako má, i když ta věc už mezitím vyšla z módy, tak nač kupovat něco další. A pak existuje taková skupina lidí, která si staré věci kupuje vědomě, aby si prostřednictvím nich připomněla staré dobré časy.

Ožívá vše staré

Zdá se, že do budoucna se nehoníme s takovou odevzdaností jako do minulosti po samé dobré vychytávky. Retro je v kurzu a spolu s ním i vintage. Být in se tlumočí každým rokem přes něco jiného. Nyní je to právě „starina“, která zažívá svou nevídanou obrodu.

Lehčí lov na nábytek

Jenže, abyste nebyli zastáncem stylu jen navenek, přes oblečení, měli byste se snažit, aby to „opravdově“ vypadalo i u vás doma. Vintage nábytek není starožitný nábytek, což v praxi znamená, že dá k němu dopracovat mnohem snadněji a za méně vynaložených finančních prostředků.

Image jako kavárna

Neokoukejte se, že cosi je fakt nepěkně zašlé, protože na tom si právě staví image nejedna kavárna. Neformální charakter, který plyne z tohoto stylu by mnozí nevyměnili ani za svět. Být nezávislý a nenechat si diktovat, co budete nebo nebudete ve vaší domácnosti mít, je příjemné.

Najít v řadách rodiny

Kde sehnat pravý vintage, když se u nás vyskytují v porovnání se zahraničím zatím jen starožitnictví? Inu, za pokus stojí klasické bazary nebo pátrání v řadách své vlastní rodiny. Znát původ nábytku, nebo s ním dokonce vyrůstat, nemusí se nemusí ukázat jako vůbec špatné.

Pestrobarevné variace

Když se vintage nábytek ocitne v rukou nového majitele, nezůstane nedotčený, protože projde buď menším zlepšením, nebo drobnou renovací. Barvy při tomto stylu hrají prim a tak není divu, že nábytek bývá vkusně pestrobarevný dokonce někdy jako papoušek.